środa, 4 stycznia 2012

Na czym to polega

               Aby rozpocząć zabawę z grą Damoria należy wybudować swój własny zamek, rządzić królestwem najlepiej jak potrafisz i zasiedlać pobliskie tereny widoczne na mapie. Akcja gry rozgrywa się w średniowieczu, w czasach rycerzy i panowania królów. Jej gatunek można określić jako strategia czasu rzeczywistego. Za zadanie będziesz miał rozbudowę małej wioski do potężnego mocarstwa.
               
             Twoim głównym celem jest przede wszystkim wzmocnienie zaplecza gospodarczego osady. Zrobisz to budując wszystkie budynki przynajmniej na pierwszy poziom. Nie możesz zapomnieć o budynkach wydobywcze, takich jak np. tartak, kamieniołom, kopalnia, budynek produkcyjny, spichlerz do przechowywania surowców i kwaterę. Wszystkie z nich możesz rozbudowywać aż do 100 poziomu, a więc masz wielkie wyzwanie. 


               Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie szykuje dla Ciebie gra. Do dyspozycji masz o wiele więcej. Dzięki Alchemikowi na przykład ulepszysz swoje oddziały, a w baraku, czy na placu jeźdźców wyszkolisz doskonałe wojsko.

          Jeśli chodzi o rozbudowę wioski, do dyspozycji masz standardowo trzy główne surowce:
  • Kamień, który możesz wykorzystać głównie do rozbudowy, duże jego ilości są potrzebne do zamku
  • Drewno jest podobne do kamienia, jednak zużywa się go nieco mniej
  • Ruda jest wykorzystywana do tworzenia armii. Dzięki niemu wykonasz uzbrojenie dla naszej piechoty, czy kawalerii.
            Jeśli, z kolei chodzi o armię masz spory wybór jednostek, które podzielić można na cztery główne kategorie: piechotę, kawalerię, jednostki potrzebne do podbojów obcych zamków, a także łuczników, którzy dają nam osłonę z dalszej odległości.
            Dodatkową walutą w grze jest złoto. Jest to surowiec typu premium, dzięki któremu możesz zyskać dodatkowe przywileje, wśród których wymienić można między innymi natychmiastową rozbudowę. 
            Gra posida także dodatkową, jakże ciekawą opcję, której nie ma w innych grach na przeglądarkę, mianowicie: po kliknięciu prawym przyciskiem w grze pokaże nam się szybkie menu, które niezwykle bardzo usprawnia grę.
To tyle tytułem wstępu. 
Pozdrawiam wszystkich graczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz