wtorek, 10 stycznia 2012

Podaję Wam kilka wskazówek jak szybko rozwinąć sojusz

Some tips how to quickly develop an alliance


- aktywna i ciągła wymiana informacji między graczami /
active and continuous exchange of information between players
- wspólne ustalenia odnośnie przesyłania wsparcia zarówno militarnego jak i gospodarczego, oparte na doświadczeniu gracza prowadzącego /
* common arrangements for sending support to both: military and economicbased on experience of leading player
- wspólne działania rozwijające zdolności rozwoju i wzajemnych walk (walki ustalane z generałem sektora dla bezpieczeństwa sojuszu) /
joint actions to develop capacity for development and mutual fights (fights scheduled of general industry safety alliance)


Wdrażanie "najmłodszych" w sytuację sojuszu i możliwości jakie to za sobą niesie: /
* Implementation of the "youngest" in the situation of the alliance and the opportunities it brings:


- kierowanie działaniami gracza w sposób umożliwiający mu realizowanie własnych planów na grę /
direction of the player to allow him to pursue their own plans for the game
- pomoc w realizacji celów które chciałby zrealizować podopieczny /
assistance in achieving purpose, which would like to achieve ward


PODZENIA / Good Luck :):):)

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Bug wojska/ Armie Bugs

Bugi wojska są jednymi z najgorszych z bugów,  które występują w Damorii.
Bugi wojska polegają na tym,  że nieuczciwy gracz używa nakładki na Firefoxa lub oddzielnego programu,  która umożliwia mu "dopisywanie" sobie dowolnej ilości wojska w dowolnie wybranym swoim zamku na Damorii.  Przez bugi wojsk gracze,  którzy tracą ogromne ilości wojsk w swoich atakach,  w ciągu kilkunastu sekund mogą uzupełnić sobie braki,  a także stworzyć nową ogromną armię w każdym swoim zamku.


Bugs troops are the worstof the bugs among all in Damoria. Ther rely on the fact, that the dishonest players usues an overlay to Firfox or a separate special program that allows him to "adding" any number of the troops at any castle. Thanks troops bugs, players who lose huge amounts of soldiers in their attacs, can in a few seconds fullfil the gaps and create a new massive army in each of theirs castle.

sobota, 7 stycznia 2012

Przerwa Świąteczna nie fair / Christmas break - not fair

Bigpoint nie potraktował przerwy świątecznej uczciwie. Blokada w atakowaniu miała trwać od Świąt Bożego Narodzenia aż do Nowego Roku, tymczasem przerwano ją i pozwolono największym graczom na zdobycie poszarzałych zamków!! I komu tu się wyżalić?? ;)


I must truly say, that Bigpoint  treated the Christmas break not fairly. Lock in the attacks was last from Christmas until the New Year, while it was stopped and allowed the biggest  players to conquest grey castles! 

Bug kamieni / Bug stones

Bug kamieni szlachetnych, jest to pewna luka w grze, która polega na możliwości uzupełnienia sobie przez kombinującego gracza swojego skarbca do pełna. Uzupełnienie to można dokonać w każdym swoim zamku,  ale dotyczy tylko kamieni produkowanych, czy jak kto woli wydobywanych w danym zamku.
Dzięki temu bugowi gracz dysponuje praktycznie dowolną ilością kamieni szlachetnych takich jak diamenty,  rubiny, czy szmaragdy,  potrzebnych między innymi dla medyka na uzdrowienie części swojej armii, zakup dowolnej ilości aktów przejęcia,  czy też wysyłanie coraz to nowych powozów do zabudowy.


Bug precious stones, this is a flaw in the game, which relies on the possibility of complementing to full his treasure. This suplement can be made in any of your castle, but concerns only to manufactured stone in the castle. 
Thanks bug players has practically any number of precious stones, such as diamonds, rubies, emeralds needed for medic to heal parts of your army, purczase any numbers of acts of acquisition, or sending more and more new carriages for the building.

czwartek, 5 stycznia 2012

Rozbudowałem budynki i co dalej?

               Jeśli już odpowiednio zadbałeś o produkcję najważniejszych surowców na Twoim dworze, zastanów się teraz jak zadbać o ochronę  tego, co zbudowałeś przed atakami wroga.
                Dobrym pomysłem jest stworzenie baraku, placu jeźdźców i budowa katapult.


Na początku zajmij się barakiem, bo on zapewni Ci jednostki podstawowe, czyli tak zwaną piechotę. Koszary proponuję rozbudować do około 10 poziomu, bo w ten sposób skrócisz czas skompletowania odziałów. Pamiętaj też o rozbudowaniu kwatery, która stanowi schronienie dla Twojego wojska, które to będzie bronić Twojego zamku narażając się dla Ciebie w 100%.


                Rozbudowa wału wzmocni dodatkowo Twoją obronę.                Jak już zakończysz rozbudowę i tworzenie miejsca dla wojska, możesz rozpocząć ekspansję. Możesz to zrobić w dwojaki sposób: albo zdobędziesz obce zamki, albo wybudujesz nowe. Gdy zbudujesz 10 zamków staniesz się władcą małego królestwa. Jeśli chcesz mieć DUŻE królestwo, będą Ci potrzebne kamienie szlachetne, w zdobyciu których pomogą Ci badania alchemika, zwłaszcza gdy jest on na co najmniej 20 poziomie.


Powodzenia

środa, 4 stycznia 2012

Gdzie można znaleźć Damorię?

Damoria jest dostępna na stronie www.damoria.pl


           Aby rozpocząć przygodę z grą należy dokonać rejestracji na stronie. W tym celu należy kliknąć w zakładkę "zrejestruj się". 


            Zakładka "zarejestruj się" występuje w centralnej górnej części ekranu tuż obok loga Gry, które widnieje także w lewym górnym rogu na tutejszym blogu. Gdy dokonasz rejestracji, do której niezbędny Ci będzie unikatowy login i hasło, które sam sobie obierzesz,  możesz rozpocząć grę.


          Zbuduj swój zamek, tak aby był nie do zdobycia dla Twoich wrogów. Pamiętaj, że bez swojej twierdzy będziesz bezbronny podczas ataku wroga, a takowe mają często miejsce i to jest dodatkowa zaleta gry, czyniącą ją jakże bardziej ekscytującą!!! Nie zapominaj, także że nie jesteś zupełnie bezbronny, ponieważ oprócz się bronić możesz także atakować:)
                 
         Aby zdobyć sławę i bogactwo, na początku powinieneś zaopatrzyć swój zamek surowce, takie jak: kamień, drewno, czy ruda. Zbuduj w tym celu: kamieniołom, tartak i górnictwo, pamiętając jednak o wyższości kamieniołomu. 
             Nie zapomnij także o rozbudowie spichlerzy, gdzie będziesz mógł składować surowce. Najlepiej, aby surowce były zawsze o 1-2 poziomy wyżej niż najwyższy poziom budowli, które zapewniają Ci owe surowce. A jeśli powiększysz swój budynek produkcyjny, wpłyniesz na skrócenie czasu budowy innych budynków.


Damoria to gra online

Na wstępie kilka słów o grach "online'.


             Gry online to świetna zabawa bez granic, a najlepsze jest to, że do zanurzenia się w wirtualny świat zamków, królów, walk, podbojów i bogactwa wystarczy mieć jakąkolwiek przeglądarkę i połączenie z Internetem. Gry online, wśród których jest nasza kochana Damoria nie wymaga ściągania ani instalacji, w związku z czym dostępna jest zawsze i wszędzie na każdym komputerze z dostępem do Internetu, wystarczy że znasz swój unikatowy login i hasło.


             Dodatkową zaletą gry jest fakt, iż grając tworzysz społeczność nie tylko wirtualną poprzez budowę wioski, osady, mocarstwa, ale możesz tworzyć sojusze z innymi mocarstwami, którymi rządzą inni gracze i poprzez komunikowanie się z tymi graczami powiększasz rzeszę swoich znajomych, przyjaciół, u których możesz zyskać wsparcie nie tylko w przypadku wojny z obcym sojuszem ale także i w realnym życiu.


Zanurz się w fascynujący świat gry i zabawy z tysiącami graczy z całego świata.

Będziesz zaskoczoczony jak bardzo pochłonie Cię Damoria!! ​​ Jest to zabawa wysokiej jakości, z nienaganną grafiką i zabawa na poziomie wśród ludzi na poziomie:)

Na czym to polega

               Aby rozpocząć zabawę z grą Damoria należy wybudować swój własny zamek, rządzić królestwem najlepiej jak potrafisz i zasiedlać pobliskie tereny widoczne na mapie. Akcja gry rozgrywa się w średniowieczu, w czasach rycerzy i panowania królów. Jej gatunek można określić jako strategia czasu rzeczywistego. Za zadanie będziesz miał rozbudowę małej wioski do potężnego mocarstwa.
               
             Twoim głównym celem jest przede wszystkim wzmocnienie zaplecza gospodarczego osady. Zrobisz to budując wszystkie budynki przynajmniej na pierwszy poziom. Nie możesz zapomnieć o budynkach wydobywcze, takich jak np. tartak, kamieniołom, kopalnia, budynek produkcyjny, spichlerz do przechowywania surowców i kwaterę. Wszystkie z nich możesz rozbudowywać aż do 100 poziomu, a więc masz wielkie wyzwanie. 


               Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie szykuje dla Ciebie gra. Do dyspozycji masz o wiele więcej. Dzięki Alchemikowi na przykład ulepszysz swoje oddziały, a w baraku, czy na placu jeźdźców wyszkolisz doskonałe wojsko.

          Jeśli chodzi o rozbudowę wioski, do dyspozycji masz standardowo trzy główne surowce:
  • Kamień, który możesz wykorzystać głównie do rozbudowy, duże jego ilości są potrzebne do zamku
  • Drewno jest podobne do kamienia, jednak zużywa się go nieco mniej
  • Ruda jest wykorzystywana do tworzenia armii. Dzięki niemu wykonasz uzbrojenie dla naszej piechoty, czy kawalerii.
            Jeśli, z kolei chodzi o armię masz spory wybór jednostek, które podzielić można na cztery główne kategorie: piechotę, kawalerię, jednostki potrzebne do podbojów obcych zamków, a także łuczników, którzy dają nam osłonę z dalszej odległości.
            Dodatkową walutą w grze jest złoto. Jest to surowiec typu premium, dzięki któremu możesz zyskać dodatkowe przywileje, wśród których wymienić można między innymi natychmiastową rozbudowę. 
            Gra posida także dodatkową, jakże ciekawą opcję, której nie ma w innych grach na przeglądarkę, mianowicie: po kliknięciu prawym przyciskiem w grze pokaże nam się szybkie menu, które niezwykle bardzo usprawnia grę.
To tyle tytułem wstępu. 
Pozdrawiam wszystkich graczy.

wtorek, 3 stycznia 2012

Powitanie/ Welcome

Kilka słów na dzień dobry. 
Zapewne wszyscy miłośnicy gry poszukują nowych możliwości, trików. Mam nadzieję, że mój blog będzie dla Was pełen wskazówek. Liczę na wspólną wymianę informacji, zabawę.


A  few words for good morning.
Probably all game enthusiasts looking for new opportunities and tricks in game. I hope that my blog will be full of tips for you. I am counting on the common exchange of information and a lot of fun lot of fun!!


Enjoy:)